معرفی: امروزه سامانه‌های متعددی برای ارسال پیامک انبوه یا ارسال پیامک از سایت(وب سرویس پیامکی) راه‌اندازی شده‌اند. معمولاً این سامانه‌ها علاوه بر ارسال پیامک امکانات زیادی بر اساس پنل خریداری شده، به کاربر ارائه می‌دهند. یکی از این سرویس‌ها به وب سرویس (ارسال پیامک از سایت یا نرم افزار) مشهور است. در این سرویس شما با خرید یک پنل کاربری، امکان این را پیدا خواهید کرد که در مورد برخی رویدادهای سایتی که دارید، پیامکی از طریق سایت شما به پنل ارسال شده و از پنل به شماره پیش‌فرض یا شماره متغیر پیامکی ارسال شود.

کاربرد:

از کاربردهای این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. ارسال پیامک در صورت ثبت نام کاربر جدید در سایت
 2. ارسال پیامک در صورت درخواست رمز عبور جدید
 3. ارسال پیامک در صورت بروز یک خطا در سایت
 4. ارسال پیامک برای راهنمایی کاربر برای انجام یک عملیات در سایت
 5. ارسال پیامک قبل و پس از صدور فاکتور آنلاین یا پرداخت آنلاین
 6. ارسال پیامک تشکر در برخی اقداماتی که کاربر در سایت انجام می‌دهد
 7. ارسال پیامک پس از تأیید محتوایی که کاربری در سایت ایجاد کرده است
 8. ارسال پیامک به تمامی یا برخی اعضای سایت
 9. و موارد دیگر...

نمونه:

در بلوک سمت راست همین صفحه ( اگر با موبایل این مطلب را می خوانید در پایین محتوای این صفحه) یک شماره گیر جالب برای تست ارسال پیامک و پیام صوتی از طریق سایت تعبیه کرده ایم.

گام‌های اولیه برای ارسال پیامک از سایت

 

خب برای ارسال پیامک از طریق سایت در گام اول باید به دنبال یک پنل پیامکی باشید که وب سرویس پیشرفته و قوی ارائه دهد. قبل از خرید پنل پیامک حتماً با پشتیبان آن پنل تماس بگیرید و درباره پشتیبانی پنل از وب سرویس اطلاع بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که علاوه بر قابلیت پنل چیزهای دیگری هم لازم است. پیشنهاد می‌شود برای اتصال سایت خود به پنل پیامکی موارد زیر را در نظر بگیرید، برخی از این موارد را می‌توانید با تماس با پشتیبان سامانه پیامکی به دست بیاورید:

 1. آیا سامانه پیامکی، پنل مشخصی برای وب سرویس دارد؟
 2. قیمت پنلی که وب سرویس می‌دهد، در مقایسه با دیگر پنل‌ها و دیگر سامانه‌ها چقدر تفاوت دارد؟
 3. آیا پنل پیامکی دارای وب سرویس، راهنمای برنامه‌نویس و کدهای تعریف شده به زبان برنامه نویسی سایت شما(php,asp,...) را دارد؟
 4. آیا فرد پشتیبان سامانه پیامکی دارای اطلاعات لازم برنامه‌نویسی برای رفع اشکالات و راهنمایی شما در اتصال سایت به وب سرویس دارد یا نه؟ می توانید از وی بپرسید برای اتصال سایت شما به پنل پیامکی چند می‌گیرد. اگر بلد نباشد بر عهده نمی‌گیرد.
 5. در صورتی که از سایت‌ها و سیستم‌های آماده(فروشگاه ساز یا cms) استفاده می‌کنید، آیا سامانه پیامکی افزونه یا ماژولی برای ارتباط آسان سایت شما با سامانه پیامکی دارد یا نه؟ اگر نداشته باشد حتماً در مورد اینکه طراح سایت شما، توان ایجاد یک ماژول یا کدنویسی جهت اتصال سایت به پنل را دارد یا نه، استعلام کنید؟
 6. آیا امکان ارسال پیامک انبوه از طریق سایت وجود دارد؟
 7. آیا سامانه پیامکی می‌تواند پیامک‌های دریافتی شما را به سایت انتقال دهد؟(البته اگر شما نیازی به این سرویس دارید.)
 8. آیا سامانه پیامکی هزینه پیامک‌هایی را که به هر دلیل به مخاطب نمی‌رسد، به شما برمی‌گرداند؟
 9. و در نهایت هزینه هر پیامک در پنل خریداری شده شما چند است؟
 10. آیا از طریق سایت می‌توان فهمید که شارژ پنل پیامکی چقدر است؟(در صورتی که به این سرویس نیاز دارید.)

بر اساس تجربه موارد فوق را مطرح کردم اما ممکن است در آینده مواردی نیز اضافه شود.

 

پیش به سوی ارسال پیامک از سایت

 

البته شما می‌توانید تحقیق کرده و نکرده اطمینان داشته باشید که سامانه پیامکی رنگینه با لحاظ تمامی موارد فوق می‌تواند پنل پیامکی کاملاً حرفه‌ای و با صرفه به شما ارائه دهد.

شما می‌توانید برای تست سامانه پیامکی رنگینه به آدرس sms.rangine.ir مراجعه کنید و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره 09191483567 تماس حاصل فرمایید.

 

اتصال سایت به درگاه پیامکی چقدر هزینه دارد؟

 

تعرفه واقعی بسته به کاری است که سایت شما برای اتصال به پنل نیاز دارد. گاهی اوقات با کدنویسی و افزودن یک ماژول کار تمام می‌شود و گاهی اوقات نیاز به تغییر زیاد در کد‌های سایت را دارد. بنابراین باید در این زمینه با شماره ذکر شده در بالا برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

در حال حاضر پنل‌های پیام کوتاه رنگینه برای سیستم‌های مدیریت محتوای یا فروشگاه‌سازهای زیر ماژول آماده فراهم نموده است:

 • whmcs
 • فریر - Freer
 • ووکامرس - Woocommerce
 • اپن کارت - Opencart
 • پرستاشاپ - Prestashop
 • وردپرس - Wordpress
 • جوملا - Joomla
 • دروپال - Drupal
 •  

و راه‌اندازی سیستم ارسال پیامک در این سیستم‌ها تعرفه جدای از تعرفه پنل نخواهد داشت. البته برای استعلام نسخه هایی که این افزونه ها در آنها کار میکند به سامانه مراجعه و یا تماس بگیرید.

اما حداقل شما به یک پنل پیامک و در صورت نیاز به دریافت پیامک، نیازمند خط اختصاصی هستید.

- تعرفه پنل پیامک وب سرویس مختص افزونه ها که علاوه بر وب سرویس امکانات زیادی هم دارد 55 هزار تومان است. هزینه پنل در صورت نارضایتی تا دو هفته 90 درصد(49500 تومان) قابل بازگشت است.

جدید: در صورتی که قبل از خرید بخواهید این سامانه را در سایت خود تست کنید، ما می‌توانیم سایت شما را به یک پنل موقتی از خودمان متصل کنیم تا پس از اتصال و تست سامانه در صورت رضایت پنل را با تعرفه فوق خرید کنید. در این صورت تنها هزینه ماژول‌نویسی را باید بپردازید که اگر از سیستم‌های معرفی شده در بالا استفاده کرده‌اید همه چیز به صورت موقت رایگان می‌شود!

- در این سامانه یک خط رایگان اختصاصی پیامک هدیه خواهید گرفت.

- هزینه ماژول نویسی و یا تکمیل کدهای سایت برای ارتباط راحت با پنل پیامکی در صورتی که سیستم سایت از موارد ذکر شده در بالا نباشد، توافقی و بر اساس سختی کار از 200 هزار تا 500 هزار تومان متغیر است.


برنامه نویسان رنگینه علاوه بر افزونه هایی که در سامانه هستند تلاش مضاعفی برای پاسخگویی و رفع نیاز سایت های ایرانی به ارسال پیامک در مواقع مختلف داشته است. نتیجه تلاش این گروه تا به امروز ارائه افزونه های زیر می باشد:

- افزونه ارسال پیامک مختص سیستم مدیریت محتوای دروپال: منتشر شده در سایت رسمی دروپال.

- افزونه درگاه پیامکی رنگینه برای پرستا شاپ 1.6 و 1.7

- درگاه پیامکی برای افزونه ثبت نام و ورود به ووکامرس وردپرس با شماره موبایل(دیجیتس - digits)

- افزونه درگاه پیامکی رنگینه برای اپن کارت 3

تعداد امتیازدهندگان: 9973
مسیر کوتاه: rangine.ir/node/1078