رنگینه

سامانه پیامک، آموزش و طراحی سایت


آموزش php

گاهی لازم می آید که یک پوشه را در سایت جابجا کنید یا تغییر نام دهید. اما مشکلی که در این جابجایی پیش می آید آدرس هایی است که به فایل های داخل این پوشه داده اید. پس از جابجایی تمامی مسیرها به ارور صفحه یافت نشد یا 404 ختم می شوند.

اگر لینک به این موارد در متن دیتابیس یا سایت های دیگر باشد به راحتی قابل اصلاح نیست. اما این جا یک روشی معرفی میکنیم که به راحتی تمامی لینک های شکسته شده به سبب این انتقال یا تغییر نام درست کار کند.

دستور کلی به این شکل است:

مسیر کوتاه: rangine.ir/node/1343

آخرین بسته xampp با PHP 7 و بالاتر آمده است. اگر برخی از پروژه های شما از PHP 7 پشتیبانی نمی کنند، می توانید همزمان PHP 5.x را نیز بر روی همان xampp نصب کنید و مشخص کنید که کدام پروژه ها از کدام نسخه PHP استفاده می کنند. 

بعد از نصب آخرین نسخه xampp با نسخه 7 به بالای php، با اجرای چند مرحله زیر به این هدف دست پیدا می کنید:

مرحله 1: نسخه PHP 5.6 را دانلود کنید: 

https://windows.php.net/download#php-5.6

مرحله 2: فایل زیپ را استخراج کرده و در پوشه XAMPP کپی کنید:

مسیر کوتاه: rangine.ir/node/1253

گاهی اوقات لازم می بینید که موتور(Engine) جداول دیتابیس را از InnoDB به MyISAM یا برعکس تبدیل کنید.

مخصوصا طراحان سایت سیستم مدیریت محتوای دروپال(Drupal) خیلی با این مسئله درگیر می شوند. چون به طور پیش فرض این سیستم مدیریت محتوا جداول خود را با سیستم InnoDB ایجاد می کند و در برخی موارد لازم است یا ترجیح داده می شود که دیتابیس با سیستم MyISAM کار کند.

برای تبدیل یک جدول از یک سیستم به سیستم دیگر از این دستور Mysql استفاده می شود:

ALTER TABLE `TABLE_NAME` ENGINE=MyISAM; // OR InnoDB

مسیر کوتاه: rangine.ir/node/1151

در بخش‌های قبلی از Xampp‌ و شیوه اجرای کد php‌ در آن صحبت کردیم. اما یک چیز در مورد برنامه‌نویسان گاهی آزار دهنده است. آدرس اینترنتی در لوکال معمولاً به شکل localhost/mysite است و وقتی شما بعد از کلی تنظیمات بخواهید آن را به سرور انتقال دهید، آدرس‌های ذخیره شده در دیتابیس اجرای سایت شما در سرورتان را با خطا مواجه می‌کند.

در این بخش می‌خواهم روشی را یاد بدهم که با تایپ آدرسی مانند example.com این سایت از لوکال اجرا شود. این کار دو مرحله دارد:

مسیر کوتاه: rangine.ir/node/1119

مفهوم session :

مسیر کوتاه: rangine.ir/node/144

مقدمه :

در بخش قبل با نحوه تعریف و استفاده از توابع در PHP آشنا شدید . در این بخش می خواهیم نحوه ارسال پارامترهای لازم به تابع را توضیح دهیم .

پارامتر چیست و چه کاربردی دارد :

مسیر کوتاه: rangine.ir/node/129

ارسال پیامک از سایت را امتحان کنید

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
ارسال
0
پاک
ارسال پیامک بر اساس الگو
P 1
P 2
P 3
P 4
P 5
P 6
تست پیام صوتی
 
 
با وارد کردن شماره همراه خود در کادر بالا و زدن دکمه ارسال یک پیامک از خطوط خدماتی ما برایتان ارسال می شود؛ حتی اگر تبلیغات پیامکی را نیز بسته باشید. البته به خاطر حساسیت خط خدماتی احتمال دارد مدتی طول بکشد تا پیامک به دست شما برسد.
اگر می خواهید ارسال سریع پیامک بر اساس الگوی از پیش تعریف شده را نیز تست کنید از دکمه های الگوها استفاده کنید. الگوها توسط کاربران درخواست و به سیستم اضافه می گردد.
همچنین با زدن تست پیام صوتی تلفن همراه شما زنگ خورده و پیام صوتی تعیین شده را منتشر خواهد کرد.

ورود به سامانه پیامک