یکی از دغدغه های مدیران سایت در مورد کاربران تأیید هویت انسانی آنهاست. راه های زیادی برای تشخیص انسان از ربات و جلوگیری از عضویت ربات در سایت وجود دارد و استفاده می شود.

یکی از این راه ها درخواست ایمیل معتبر است و راه تشخیص اعتبار ایمیل هم ارسال یک لینک رمز دار به ایمیل عضو جدید می باشد. اما امروزه این روش با پیشرفته شدن ربات ها ارزش خود را کمی از دست داده است.

راه دیگری که استفاده می شود استفاده از شماره همراه و درخواست تأیید آن از طریق ارسال کد به شماره همراه عضو جدید می باشد. در این روش کاربر جدید باید کدی را که سایت بعد از ثبت شماره همراه به کاربر ارسال می کند وارد یک کادر بکند.  این روش مطلوبی است چون شماره همراه چیزی نیست که شخصی بتواند بدون ثبت مدارک تهیه کند و در صورت بروز اشکال قابل ردیابی قضایی است.

اما اشکالی که در این روش برای سایت های پرکاربر مخصوصا در ایران وجود دارد این است که هزینه بالایی را با خود به همراه دارد. اگر سایتی 5000 کاربر داشته باشد برای تایید شماره همراه همه آنها برای تنها یکبار چیزی در حدود 75000 تومان خرج برمیدارد.

کار دیگری می توان در این زمینه انجام داد این است که به جای ارسال کد به کاربر توسط سایت، کدی به کاربر نمایش داده شود و از وی خواسته شود آن کد را به شماره اختصاصی پیامکی سایت ارسال نماید.

در این روش به 3 چیز نیاز دارید:

1- یک خط اختصاصی که لازم نیست مخصوص این کار باشد. چون متن پیامک کاربر با کدی شروع می شود که با آن کد تایید شماره همراه صورت می گیرد.

2- پنل پیامک با قابلیت ارسال پیامک های دریافتی به url یا آدرس اینترنتی

3- کدنویسی در سرور سایت برای دریافت متن پیامک از طریق پنل پیامک.

حتی برای ریست رمز عبور هم می توان از این روش استفاده کرد. در صورتی که شماره همراه برای کاربران سایت انحصاری باشد و دو کاربر با یک شماره مجاز نباشد می توان برای ریست رمز از کاربر خواست رمز جدیدی را به شماره اختصاصی ارسال کند!
ما این روش را به صورت موفقیت آمیز در سایت های دروپالی با ایجاد یک افزونه انجام داده ایم که در صورت تمایل به قیمت 50هزار تومان برای سایت شما راه اندازی می کنیم. در صورتی که تهیه پنل پیامک و خط اختصاصی را نیز به ما بسپارید 50 درصد تخفیف در این هزینه به شما تعلق خواهد گرفت.

در صورتی که شما درخواست راه اندازی این سیستم را در سایت خود دارید اما سایت شما دروپالی نیست با ما تماس بگیرید تا پس از بررسی قیمت اجرای این سیستم در سایت شما را به اطلاعتان برسانیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما از طریق تماس تلفنی و یا تلگرام در ارتباط باشید: 09191483567

تعداد امتیازدهندگان: 6749
مسیر کوتاه: rangine.ir/node/1140